/ Reportáže

Rallysprint Kopná 2024

O minulém víkendu pokračovalo Mistrovství rallysprint série ČR v okolí Slušovic u Zlína a to rallysprintem Kopná, který je u posádek velice oblíbený svou náročností.

Rallye Šumava Klatovy 2024

O minulém víkendu odstartovala sezóna Mistrovství České Republiky v rally a to 58. Rally Šumava Klatovy 2024, kde náš tým Duck Racing reprezentovala se Škodou

Oster-rallye Tiefenbach 2024

Letošní sezónu zahájil Duck Racing Autoklub startem v Německu nedaleko Passova a to na Oster-rallye Tiefenbach. Náš tým zde reprezentovala posádka Černý Jan – Krajča

Švédská rally 2024

Dvacetiletý Filip Kohn má za sebou první letošní start, který se odehrál na rychlostních zkouškách Švédské rally. V průběhu závodu se posádka Kohn – Woodburn

Rally show 2023

V listopadu a prosinci, jak je zvykem před zimní pauzou, se Duck Racing zúčastnil divácky oblíbených rally show a sice Setkání mistrů v Sosnové a

Central European Rally 2023

Poslední říjnový víkend odstartoval na území České republiky poprvé závod Mistrovství světa v rally WRC s názvem Central European Rally 2023. Kromě Česka vedla trasa

Rally Vsetín 2023

Posledním podnikem Rallysprint série a Poháru 2+ byla minulý víkend rally Vsetín. I do posledního klání o vítěze Poháru 2+ náš tým Duck Racing reprezentovala

Rally Morava 2023

Dalším podnikem Rallysprint série a Poháru 2+ byla minulý víkend rally Morava v okolí Šternberka. Jako po celou letošní sezónu zde Duck Racing reprezentovala posádka

Rally Pačejov 2023

Posledním podnikem Mistrovství České Republiky byla rally Pačejov. Za Duck Racing zde nastoupila posádka Pokorný Zdeněk – Lasevič Richard. V pátek na týmy čekala technická přejímka

Rally Vyškov 2023

Zakleté druhé místo, i tak by se dal popsat další podnik Rallysprint série rally Vyškov pro Duck Racing v podání posádky Štajf Vojtěch – Rajnoha

Rally Příbram 2023

Dalším podnikem Rallysprint série byl 42. ročník Silmet Rally Příbram, kde v rámci Poháru 2+ startoval standardně za Duck Racing Vojtěch Štajf navigovaný Františkem Rajnohou se Škodou Fabií

Rally Bohemia 2023

Na jubilejní 50. ročník rally Bohemia 2023 Duck Racing přivítal dalšího mladého nadějného jezdce a to Dominika Brože navigovaného zkušeným Petrem Těšínským, který standardně naviguje

Rally Hustopeče 2023

Dalším podnikem Mistrovství ČR v rally byly krásné slunečné Hustopeče, kde byl Duck Racing zastoupen posádkou Petr Kačírek – Petra Řiháková. Letošní ročník rally mezi

Rallye Plzeň 2023

O minulém víkendu se jel v Plzni další podnik Rallysprint série a Poháru 2+. Za tým Duck Racing zde nastoupil Vojtěch Štajf navigovaný Františkem Rajnohou

Rallysprint Kopná 2023

Prvním podnikem Rallysprint série a Poháru 2+ byl minulý víkend Rallysprint Kopná. Duck Racing nechyběl ve startovní listině, a to s posádkou Štajf Vojtěch –

Rallye Šumava Klatovy 2023

Dalším podnikem Mistrovství České republiky v rally byla minulý víkend rally Šumava Klatovy, kde za Duck Racing startoval Zdeněk Pokorný navigovaný Richardem Lasevičem s naší

Kovax Valašská rally 2023

Duck Racing započal sezónu na Evropském kontinentu účastí na podniku v rámci Mistrovství České republiky, a to Valašské rally. Na tomto podniku za náš tým

Oman International rally 2023

Letošní sezóna 2023 začala pro Duck Racing stejně jako loni, a to účastí na Ománské rally, která se řadí mezi podniky FIA Middle East rally

Síť21 Mikuláš rally Slušovice 2022

Minulý víkend byl pro Duck Racing poslední závodní víkend v tomto roce. Ve Slušovicích se jela oblíbená Mikulášská rally. Po loňské premiéře chtěl Petr Kačírek zužitkovat nabité zkušenosti. V roli spolujezdce se opět objevila Petra Řiháková.

Rally show

Jak je před zimní pauzou zvykem, konají se různé rally show. Duck Racing se s naší Škodou Fabií R5 s oblibou účastní všech. První týden v listopadu se konalo Setkání mistrů v Sosnové. Za náš tým zde startoval Petr Kačírek.

3-Städte rally 2022

Posledním závodem Mistrovství České republiky v rally byla poprvé německá 3-Städte rally, která je kandidátským podnikem Mistrovství světa v rally na příští rok. Jedná se o spojení tří zemí a to Německa, České republiky a Rakouska.

43. Invelt rally Pačejov 2022

O minulém víkendu se Duck Racing účastnil předposledního závodu Mistrovství České republiky v rally a to Invelt rally Pačejov 2022.

XXX. Rally Vyškov 2022

Další závod v rámci Rallysprint série se jel Rally Vyškov 2022. Ani na startu letošního ročníku naše Škoda Fabia R5 nechyběla, tentokrát za volant usedl Petr Kačírek navigovaný standardně Petrou Řihákovou.

41. Silmet rally Příbram 2022

V sobotu se v okolí Příbrami jel další závod v rámci Rallysprint série. Na tento závod jsme přivítali v Duck Racingu další novou posádku, a sice mladého Filipa Kohna navigovaného Tomášem Střeskou.

Rally Bohemia 2022

O minulém víkendu se jela v okolí Mladé Boleslavi slavná rally Bohemia. Tento závod se pochopitelně považuje za domácí podnik samotné Škody Motorsport a tak ani naše Škoda Fabia R5 nemohla na startu chybět.

17. Agrotec rally Hustopeče 2022

V rámci Mistrovství České republiky v rally se o minulém víkendu jel další závod, tentokrát na Moravě, Agrotec rally Hustopeče. Na startu této oblíbené soutěže mezi vinicemi nechyběla ani naše Škoda Fabie R5, za volantem s Petrem Kačírkem navigovaný Petrou Řihákovou.

56. Rally Šumava Klatovy 2022

Minulý víkend pokračovalo Mistrovství České republiky v rally 56. ročníkem Rally Šumava Klatovy. Na startu nemohla chybět naše týmová Škoda Fabia R5.

Rentor rallysprint Kopná 2022

O minulém víkendu se na Moravě jel první sprint letošní rallyové sezóny, konkrétně Rentor rallysprint Kopná 2022. Tento podnik se bezesporu řadí mezi nejtěžší sprinty v rámci celého roku.

TipCars Pražský rallysprint 2022

Letošní sezóna rally v České republice pro nás začala nestandardně Pražským rallysprintem, který se za normálních okolností jezdí v prosinci. Ale díky covidovým opatřením byli pořadatelé nuceni tuto divácky oblíbenou show přesunout na jaro.

Oman Sohar International rally 2022

Náš závodní tým Duck Racing se již několik let úspěšně účastní rallyových i okruhových závodů v UAE, ale tentokrát jsme chtěli vyzkoušet i něco nového v podobě rally v nejvyšším šampionátu na středním východě.

Rentor rally Cup Kopřivnice

O minulém víkendu se jela v Kopřivnici v areálu Tatry poslední soutěž Rentor rally Cup, kde nechyběla naše Škoda Fabia R5 za volantem s Petrem Kačírkem.

VHS Mikulášská rally 2021

O minulém víkendu se ve Slušovicích a okolí konala VHS Mikulášská rally 2021. Za Duck Racing se na start postavila posádka Kačírek Petr – Řiháková Petra.

Setkání mistrů Sosnová 2021

V půlce listopadu se jela divácky oblíbená show Setkání mistrů na autodromu v Sosnové u České Lípy. Pravidelným účastníkem je Petr Kačírek, letos opět s naší Fabií R5.

24. Lausitz rally 2021

O prvním listopadovém víkendu se jela v Německu kousek za našimi hranicemi populární Lausitz rally, která se počítá také do kalendáře Central rally Trophy.

První titul v Emirátech je na dosah

Na Hungaroringu vstoupil Petr Kačírek do své třicáté okruhové sezony. Hezký dárek k tomuto jubileu si dal už loni, kdy jeho tým Duck Racing slavil historický úspěch v Eset Cup Series.

Těsné vítězství v Emirátech pro Duck Racing

Před dvěma týdny se konal druhý závod rallyového šampionátu UAE ,,Rally Umm Al Quwain,, a na startu nechyběla posádka týmu Duck Racing ve složení Petr Kačírek a Petra Řiháková s týmovou Škodou Fabií R5.

Setkání mistrů v Sosnové

Vystoupení našeho týmu na Setkání mistrů v Sosnové, bylo úspěšné, podařilo se nám postoupit do finálových jízd a vybojovat tak jeden z nejlepších letošních výsledků v rally. Připojujeme pár fotek v galerii a výsledky v Reportážích.

Pozvánka Pražský Rallysprint, 7.12.2019

Zveme vás na návštěvu tradičního rozloučení se soutěžáckou sezónou, XXV. TipCars Pražský rallysprint, který se koná v sobotu 7.12.2019 v Praze na Strahově.

Kopáčkův návrat na vítězné vlně

Až při zářijové klubové soutěži Rallye Stars Kramolín se za volant soutěžního vozu vrátil Václav Kopáček, který se při květnovém testování zranil. Návrat to byl vítězný, Václav Kopáček spolu se spolujezdcem Janem Laštovkou tuto soutěž v kokpitu vozu Škoda Fabia R5 ovládli.

Petr Kačírek zlomil prokletí Barumky

V domácím rallyovém šampionátu se po několika letech opět představil Petr Kačírek. Za volantem Škody Fabie R5 se šéf Duck Racing týmu sice objevil už podvakrát na Pražském Rallysprintu, ale premiéru v mistrovství republiky absolvoval až na srpnové Barum rallye.

Kopáček s Rendlovou na Šumavě čtvrtí

Po šesté příčce z úvodní soutěže národního šampionátu si na Rallye Šumava Klatovy dvojice týmu Duck Kicker Racing ještě polepšila. Václav Kopáček s Barborou Rendlovou obsadili se Škodou Fabia R5 v Klatovech čtvrtou příčku a stejné postavení jim patří i v průběžném pořadí MČR.

Kopáček i Kačírek si Prahu užili se vším všudy

Na startu prestižního Pražského Rallysprintu stály letos dva identické vozy Škoda Fabia R5 týmu Duck Racing. Petr Kačírek s jedním z nich testoval svou rychlost a téměř se vešel do první desítky nabité výsledkové listiny, Václav Kopáček za volantem druhého se naopak snažil svou jízdou bavit diváky.

XXIV. TipCars Pražský rallysprint

Zveme vás na návštěvu tradičního rozloučení se soutěžáckou sezónou XXIV. TipCars Pražský rallysprint, který se koná v sobotu 1. 12. 2018 v Praze na Strahově.

Kalendář zimních rallyových závodů

Vážení přátelé, partneři, okruhová sezona pomalu končí a ta rallyová se dostává do svého finále. Náš tým Duck Racing se stejně jako každý rok na zimu částečně přesouvá do UAE, kde se zúčastní místního okruhového i rallyového šampionátu.

Václav Kopáček letos končí

Po výtečném úvodu sezóny posádka Duck Racing teamu Václav Kopáček – Barbora Rendlová letošní sezonu předčasně ukončila. Je to důsledek nepříjemné nehody v Hustopečích, kde to bohužel neodneslo jen auto, dobře na tom nebyla ani posádka. Ukázalo se, že utrpěli oba otřes mozku a Václav měl navíc zlomená žebra.

Kopáček bojuje dál – teď hurá do Pačejova!

Po výtečném úvodu sezóny 2018 se posádce Václav Kopáček – Barbora Rendlová přestalo dařit. Při nehodě na Rally Hustopeče se dokonce zranili, přesto se ale nevzdávají. Na bolístky se nejlépe zapomíná v závodním tempu, i proto nebude sympatické duo již v sobotu chybět na své oblíbené jednodenní soutěži – Rally Pačejov. Za pár týdnů se totiž chtějí s vozem kategorie R5 postavit v barvách týmu Duck Racing na start soutěže mnohem delší…

Kopáček na Šumavě: Pětka s pochvalou!

Po deváté příčce z první soutěže MČR se Václav Kopáček s Barborou Rendlovou vydali s vozem Ford Fiesta R5 také na tratě 53. Rallye Šumava Klatovy. Těžké soutěže a silné konkurence se nezalekli a pro tým Duck Racing vybojovali výtečné páté místo v cíli.

Kopáček: Chci Fiestu R5 správně pochopit

Po deváté příčce z Valašské rally přichází druhé pokračování příběhu, který společně píší Václav Kopáček, Barbora Rendlová, tým Duck Racing a vůz Ford Fiesta R5. Kolbištěm budou rychlostní zkoušky 53. Rallye Šumava Klatovy a vše se odehraje v nejbližších dnech.

Václav Kopáček v roce 2018 = Ford Fiesta R5

Musíme se s vámi (moc rádi) podělit o zprávu, v níž jsme sami ještě před pár dny ani nedoufali. Dvojnásobní vicemistři republiky produkčních vozů totiž dostali možnost si v letošní sezóně vyzkoušet špičkovou techniku. Stane se tak poprvé už na nadcházející Valašské rally, kde bude dvojice Václav Kopáček – Barbora Rendlová hájit barvy týmu Duck Racing s vozem Ford Fiesta R5.

Kačírek s Jugasem zahájili arabský šampionát vítězstvím

V sobotu 13. Ledna se ve Spojených arabských Emirátech uskutečnil první z pěti podniků tamního šampionátu v rally. Na startu Rally Sharjah se objevila také česká posádka týmu Duck Racing Petr Kačírek a Jaroslav Jugas se Subaru Impreza STi.

Kopáček byl úplně poslední!

Posledním domácím sportovním kláním sezóny 2017 byla pro posádky týmu Duck Racing v AČR slušovická Mikuláš Rally. Tam už se závodilo spíše pro radost než pro výsledky, vozy pod vedením Václava Kopáčka i Štěpána Zabloudila soutěž zdárně dokončily. Poté už nastal čas na bilancování.

Kopáček ve smyku a Duck Racing na cestě z Prahy do Slušovic

Druhým volným podnikem v podzimním trojboji Václava Kopáčka byl tradiční Pražský Rallysprint. Západočech na výsledek nemyslel a diváky bavil širokými i dlouhými smyky, podobné plány má i pro nadcházející Mikuláš Rally ve Slušovicích. Středočeskou soutěž zdárně zvládli za volanty vozů v barvách týmu Duck Racing v AČR také Petr Kačírek a Lumír Firla, na Moravu už se naopak těší Štěpán Zabloudil.

Kopáček, Kačírek i Firla se v barvách Duck Racingu chystají na Prahu

Setkání mistrů na autodromu v Sosnové si závodníci týmu Duck Racing v AČR dokonale užili. Václav Kopáček předváděl široké smyky, Petr Kačírek měl v premiéře s vozem kategorie R5 na dosah finálové klání. Pro nadcházející Pražský rallysprint jejich sestavu doplní Lumír Firla a pochopitelně ke všem také znovu přisednou spolujezdci.

Duck Racing bude mít v Sosnové dvojnásobnou účast, pojedou Kopáček i Kačírek

Po uzavření mistrovské soutěžácké sezóny každoročně přichází čas pro volné a exhibiční podniky. Nejinak je tomu i letos, v Čechách jejich sérii pravidelně otevírá klání pořádané na autodromu v Sosnové. Tým Duck Racing v AČR se letos tamního Setkání mistrů zúčastní se dvěma vozy. Vicemistr republiky produkčních vozů Václav Kopáček pojede tradičně se Subaru Impreza WRX STI, Petr Kačírek bude mít premiéru za volantem vozu Škoda Fabia R5.

Finále rallyové sezóny

Okruhová sezona pomalu končí a ta rallyová se dostává do svého finále. Náš tým Duck racing se stejně jako každý rok na zimu částečně přesouvá do UAE, kde se zúčastní místního okruhového i rallyového šampionátu. Než však naplno vypuknou závody v Arábii, Duck Racing se v listopadu zúčastní se svými rallyovými vozy dvou významných, populárních úspěšných závodů, na které přijměte naše pozvání.

Povedlo se, vyhráli jsme a jsme vicemistři!

Václav Kopáček s Barborou Rendlovou poslední důležitý úkol sezóny zvládli výtečně a Rally Příbram ve své třídě 3 suverénně ovládli. Své soupeře posádka týmu Duck Racing v AČR porazila na všech rychlostních zkouškách a vůz Subaru Impreza WRX STI dovezla do cíle dokonce na šesté příčce absolutního pořadí.

První už nebudeme, ale bojujeme dál

Václav Kopáček s Barborou Rendlovou sice po technických potížích přišli na zlínské Barum rally o šanci získat letošní titul mistrů republiky ve třídě 3, přesto neztrácejí motivaci. Na nadcházející Rally Příbram chtějí opět bojovat o nejvyšší příčky a zejména si trochu napravit svou chuť do závodění.

Kopáček touží na Pačejově přerušit smolnou sérii

Po dvou prvenstvích na úvodních soutěžích letošního roku se Václavu Kopáčkovi přestalo dařit. Smolná série gradovala odstoupením půl druhého kilometru před cílem Rally Bohemia po poškození elektrické kabeláže vozu zbytky prasklé pneumatiky. O nadcházejícím víkendu si ale Západočech hodlá spravit chuť na své oblíbené jednodenní Rally Pačejov, kde bude netradičně jeho spolujezdcem Petr Picka.

Kopáček se startu Bohemie nemůže dočkat, těší se i Zabloudil a Petrásek

Loňský ročník slavné Rally Bohemia ozdobil dramatický a vyrovnaný souboj o prvenství mezi produkčními vozy. Václav Kopáček s Barborou Rendlovou v něm tehdy jen o čtyři desetiny vteřiny podlehli Březíkovi s Omelkou, a tak už se nemohou dočkat odvety. V barvách týmu Duck Racing v AČR doplní Kopáčka se svými vozy znovu i Štěpán Zabloudil a Jaroslav Petrásek.

Na Hustopeče jsou Kopáček i Zabloudil dobře připraveni

Mistrovství ČR v rally pokračuje o nadcházejícím víkendu dalším podnikem, kterým je oblíbená jihomoravská Rally Hustopeče. Na její start se postaví i dva vozy týmu Duck Racing v AČR, které úspěšně zápolí v rámci třídy 3. Na trať se s modrými týmovými Subaru Impreza WRX STI vydají jak lídři šampionátu Václav Kopáček s Barborou Rendlovou, tak i Štěpán Zabloudil s Petrem Novákem.

Kopáček chce v Krumlově potvrdit dobrou formu

Českokrumlovská soutěž je v seriálu Mistrovství ČR v rally vždy jednou z nejtěžších. Loňské prvenství mezi produkčními vozy při ní budou obhajovat Václav Kopáček s Barborou Rendlovou, což jsou zároveň lídři letošního národního šampionátu v této kategorii. V barvách týmu Duck Racing v AČR je budou i tentokrát doplňovat Štěpán Zabloudil s Petrem Novákem a také Jaroslav Petrásek s Ottou Slezákem.

Kopáček na třetí pokus prolomil šumavskou smůlu a vyhrál

V Klatovech letos uspěly všechny tři posádky týmu Duck Racing v AČR. Václav Kopáček s Barborou Rendlovou podruhé za sebou v rámci národního šampionátu vyhráli třídu 3 a upevnili si náskok na čele MČR. Štěpán Zabloudil s Petrem Novákem bodovali ve stejné kategorii sedmou příčkou a Jaroslav Petrásek s Otto Slezákem mezi historickými vozy MČR dojeli do cíle taktéž sedmí.

Kopáček i Zabloudil na Šumavě v nových bojových barvách

Vítězná posádka kategorie produkčních vozů z Valašské rally, Václav Kopáček – Barbora Rendlová, se už nemůže dočkat startu na své domácí soutěži, Rallye Šumava Klatovy. Vůz Subaru Impreza WRX STI mají nachystán v nových barvách, které jsou sladěny i s druhým vozem týmu Duck Racing v AČR. S ním opět pojedou Štěpán Zabloudil s Petrem Novákem, soudobé vozy doplní v Klatovech také Jaroslav Petrásek a Otto Slezák, kteří závodí s historickým Porsche 911.

Vyhráli jsme!

Václav Kopáček s Barborou Rendlovou v barvách týmu Duck Racing v AČR naplnili na Valašské rally svůj cíl. Na úvodní soutěži Mistrovství ČR v rally ovládli se svým Subaru Impreza WRX STI kategorii produkčních vozů a ujali se vedení v průběžném celoročním pořadí národního šampionátu.

Kopáček chce opět bojovat o titul mezi produkčními vozy

Nová sezóna vždy přináší spoustu novinek, něco se však nemění. Vicemistr republiky ve třídě 3 z roku 2015 hodlá konečně prorazit smůlu a v barvách týmu Duck Racing v AČR chce získat vytoužený titul. Spolujezdkyní mu ve voze Subaru Impreza WRX STI i letos bude Barbora Rendlová, do první letošní soutěže společně odstartují o nadcházejícím víkendu ve Valašském Meziříčí.

Dva týdny Duck Racingu v Emirátech

Petr Kačírek a jeho tým Duck Racing si v posledních dvou týdnech užil opravdu hodně závodění a testování. První týden na okruhu v Dubaji s Audi R8, druhý týden na písčitých cestách v Umm Al Quwainu se Subaru Impreza.

Strahov plný smyků, užili si jich Kopáček, Kačírek i Firla

Hlavním partnerem Pražského rallysprintu byla i letos společnost Subaru ČR, což bylo jedním z důvodů, proč na Strahově nemohl a nechtěl chybět ani tým Duck Racing Subaru ČR. Nasadil hned tři vozy, jejichž piloti Václav Kopáček, Petr Kačírek i Lumír Firla se snažili divákům předvádět zejména atraktivní jezdecké pojetí.

Duck Racing čeká finálový závod Rallysprint Série

Rally Vsetín každoročně ukončuje dlouhou a náročnou sezonu Rallysprint Série a ani letos tomu nebude jinak. Lumír Firla se Zdeňkem Jůrkou budou chtít na Vsetíně zlomit letošní prokletí a získat dobrý výsledek.

Duck Racing v Pačejově

Jezdci pražského týmu Duck Racing mají za sebou třetí podnik Rallysprint Série letošní sezony. I přes dobré výkony nebude na pačejovskou Rally Agropu vzpomínat v dobrém ani Lumír Firla ani Jaroslav Petrásek.

Strhující bitvu o vteřiny rozhodla Kopáčkova smůla

Ozdobou slavné Rally Bohemia byl v ročníku 2016 souboj o prvenství mezi produkčními vozy. Od první do poslední rychlostní zkoušky zuřila bitva mezi loňskými šampióny Březíkem s Omelkou, které stíhala mladá posádka týmu Duck Racing Subaru ČR Václav Kopáček – Barbora Rendlová. Talentovaní Západočeši po strhujícím finiši zaostali za moravskými soupeři v cíli pouze o tři desetiny vteřiny.

Kopáček: Máme co napravovat a začneme hned

Už za pár dní zavrčí motory na mladoboleslavské Rally Bohemia, už desítky let patřící k nejznámějším českým automobilovým soutěžím. Na jejím startu nebude chybět ani dvojice Václav Kopáček – Barbora Rendlová, která závodí v barvách týmu Duck Racing Subaru ČR a které zatím patří stříbrná pozice mezi produkčními vozy národního šampionátu.

Duck Racing pokračoval úspěšně v Mostě i v Hustopečích

Pražský tým Duck Racing má za sebou další náročný závodní víkend. Okruhová divize totiž bojovala o další body a poháry v Mostě, zatímco co rallyová část týmu závodila téměř na opačném konci republiky, v jihomoravských Hustopečích.

Duck Racing bude o víkendu bojovat o poháry v Mostě

Pražský tým Duck Racing má před sebou další dvojitou šichtu. Okruhovou část týmu čeká po závodech v Maďarsku a Rakousku první představení v České republice, zatímco rallyová část týmu bude bojovat o další důležité body do MČR v rally v okolí jihomoravských Hustopečí.

První vítězství je na světě

Hned při svém druhém startu v barvách týmu Duck Racing Subaru ČR dokázalo duo Václav Kopáček – Barbora Rendlová zvítězit v kategorii produkčních vozů. Jejich Subaru Impreza WRX STI udolalo všechny soupeře ve třídě, v celkovém pořadí soutěže obsadila mladá posádka výtečnou sedmou příčku.

Duck Racing úspěšný na Red Bull Ringu i ve Vyškově

Pražský tým Duck Racing čekala druhá letošní dvojitá šichta. Zatím co se okruhová část týmu přesunula do Rakouska, na trať Formule 1 Red Bull Ring, tak druhá část týmu čekal další podnik Rallysprint Série ve Vyškově, kde proběhl druhý sprint Rally sezony. A jak to na vyškovské soutěži bývá, i letos se závodilo na blátě, prachu a kamení. Ostrou rally absolvovali i Lumír Firla se Zdeňkem Jůrkou a po smolné Valašce se jim tentokrát dařilo. V silné konkurenci získali se starším modelem Subaru Impreza STi 11. místo v absolutním pořadí.

Duck Racing sbíral o víkendu poháry na Hungaroringu a na Šumavě

O uplynulém víkendu začala pro tým Duck Racing středoevropská část letošní sezony. Část týmu závodila na maďarském Hungaroringu, kde proběhl první podnik středoevropského mistrovství FIA CEZ na okruzích, kdežto druhá část bojovala o body v okolí západočeských Klatov.

Domácí sezona začíná týmu Duck Racing na Valašské Rally

Valašská rally je neodmyslitelně spjatá s českou scénou automobilových soutěží a je jedno, zda se jedná o jednodenní, či dvoudenní závod. Podobně jako v nedávné minulosti se bude i letos jednat o soutěž jednodenní a prvního podniku Rallysprint Série sezony 2016 se zúčastní také posádka týmu Duck Racing Lumír Firla se Zdeňkem Jůrkou.

Svěží krev pro Subaru: Štajfa nahrazuje Kopáček

Už jedenáct sezón trvá zdárné angažmá společnosti Subaru ČR na poli českého rallysportu. Modrobílé barvy za tu dobu posbíraly celou řadu úspěchů završenou titulem domácího šampióna produkčních vozů a pak i stříbrem v kategorii ERC-2 evropského šampionátu.

Duck Racing závodí i na konci roku

Mohlo by se zdát, že sezona týmu Duck Racing skončila už v říjnu velkým vítězstvím ve třídě A5 na domácím, dvanáctihodinovém Epilogu, či na mexickém dobrodružství zvaném La Carrera Panamericana. Není to tak, Kačeři zůstávají v ostrém tempu i v listopadu a prosinci.

Převodovková loterie Lumíra Firly a týmu Duck Racing na Barumce

Barum Czech Rally Zlín, soutěž, které neřekne nikdo jinak než Barumka, je tradičně vrcholem sezony v českých luzích a hájích a nejinak tomu bylo i letos. Do soutěže vstupoval s úmyslem zlomit letošní trápení i jezdec týmu Duck Racing Lumír Firla.

Duck Racing má za sebou úspěšný Vyškov

Pražský tým Duck Racing nelenil ani poslední červencový víkend. Na programu byl totiž druhý podnik Rallysprint Série, který se konal ve Vyškově. Tam nechyběl ani Lumír Firla, který bral vyškovskou soutěž především jako přípravu na nadcházející vrchol sezony-srpnovou Barum Rally.

Promočený dvojboj týmu Duck Racing dopadl na jedničku

Pražský tým Duck Racing má za sebou druhý letošní dvojboj. Zatímco Petr Kačírek s Danielem Skalickým bojovali o body do okruhového hodnocení Mistrovství zóny střední Evropy v Rakousku na Red Bull Ringu, tak Lumír Firla měl napilno v Českém Krumově při druhém podniku domácího šampionátu v rally.

O Valašce s Petrem Kačírkem

Pražský tým Duck Racing má za sebou ne zcela vydařený vstup do letošní závodní sezóny, který obstarala víkendová Valašská Rally.

Duck Racing pobaví fanoušky na Strahově

Ve většině národních i mezinárodních šampionátech je dobojováno a s blížící se dobou vánočních svátků přebírají slovo volné podniky, které mají za úkol především pobavit nadšené fanoušky.

Lumír Firla pojede ve Vsetíně o druhé místo

Letošní rallysprintová sezona definitivně spěje do svého konce, nicméně tým Duck Racing a Lumíra Firlu se Zdeňkem Jůrkou čeká ještě finálová bitva o potvrzení druhého místa ve třídě 3. Tradiční poslední soutěž sezony obstará vsetínská rally.

Jeseníky přinesly týmu Duck Racing radosti i strasti

Na šternberské soutěži Rally Jeseníky se každoročně láme chleba v bojích o rallysprintový titul. Pražský tým Duck Racing vstupoval do tradiční podzimní soutěže s cílem strhnout bodovou převahu v boji o titul na svou stranu, ale nakonec bylo všechno jinak…

Aktuální dění u týmu Duck Racing: Sprintrally Vyškov

Pražský tým Duck Racing zažívá nejen velice rušný podzim, ale celá sezona je podle šéfa týmu Petra Kačírka nejnáročnější, jakou kdy zažil. Jak v rally, tak i na okruzích však jezdci týmu Duck Racing bojují o tituly a k tomu všemu se šéf týmu Petr Kačírek připravuje na říjnovou mexickou soutěž La Carrera Panamericana.

Duck Racing před Vyškovem

Po měsíční přestávce se opět naplno rozjíždí mistrovství České republiky ve sprintrally. Jezdci týmu Duck Racing tentokrát míří do oblíbeného Vyškova, kde se sprinty pojedou po dlouhých čtyřech letech.

Stříbrný Pačejov pro Firlu s Jůrkou

Pražský tým Duck Racing sice nedorazil do Pačejova v kompletní sestavě, protože šéf týmu Petr Kačírek si plnil své povinnosti v okruhovém šampionátu FIA CEZ na autodromu v Mostě.

Duck Racing už zažil lepší závody

Pražský tým Duck Racing má za sebou další závod rallysprintového MČR. Petr Kačírek s Lumírem Firlou se o uplynulém víkendu účastnili již dvaadvacátého ročníku populární automobilové soutěže Rallysprint Kopná. Konkurence byla veliká, na startovním roštu se sešlo 132 vozidel. Posádky ve složení Kačírek – Jugas a Firla – Jůrka čekalo osm rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích Kameňák, Kopná, Raková a Hvozdná v celkové délce 78 kilometrů.

Duck Racing s Petrem Kačírkem a Lumírem Firlou míří na Kopnou

Po dvou okruhových závodních víkendech šampionátu FIA CEZ Zóny Střední Evropy, na Hungaroringu a Red Bull Ringu, jež svět zná především díky kolotoči Formule 1, čeká Petra Kačírka a jeho týmového parťáka Lumíra Firlu další závod v rallysprintovém MČR.

Silná sestava Subaru pro Krumlov = Štajf a Firla

Úřadující domácí šampión produkčních vozů Vojtěch Štajf si pro svůj první letošní start zvolil Rallye Český Krumlov, kde svedl loni úspěšnou bitvu o prvenství ve třídě 3. Letos bude mezi jeho největší soupeře patřit také týmový kolega Lumír Firla, který stejně jako Štajf osedlá špičkový hatchback Subaru Impreza WRX STI.

Lumír Firla v Subaru

Duck Racing vstupuje letos do své 23. závodní sezóny na okruzích, 5. v rally a 1. v historicích. Zatímco na okruzích se může pochlubit třemi tituly Mistra republiky, na výraznější úspěch v rally zatím čeká. To by se letos mohlo změnit…

V Subaru Aréně všechny auta v cíli, Štajf dokonce na bedně

Chuchelské dostihové závodiště se na několik desítek hodin proměnilo v Subaru Rally Arenu a u toho samozřejmě Subaru Czech Duck Racing Team nemohl chybět. Na startu Pražského rallysprintu tak stály hned čtyři týmové posádky v čele s piloty Vojtěchem Štajfem, Petrem Kačírkem, Lumírem Firlou a Danem Suchým.

Štajf slaví prestižní titul šampióna, Firla třetí příčku z Barumky

Úspěšná sezóna Subaru Czech Duck Racing Teamu vyvrcholila na populární Barum Czech Rally Zlín. Vojtěch Štajf s Františkem Rajnohou po ní mohou slavit mistrovský titul ve třídě 3 pro rok 2013, zatímco Lumír Firla se Zdeňkem Jůrkou se na zlínské cílové rampě radovali z parádního výsledku v soutěži.

Štajf a Firla: 2 Subaru a 1 meta, cílová rampa Barum rally, vrcholu sezony

Říká se, že poslední krok bývá nejtěžší, i když jde třeba jen o krůček malý. Musí jej udělat i Vojtěch Štajf, který už je velmi blízko cennému mistrovskému titulu ve třídě 3 domácího soutěžního šampionátu. V sestavě Subaru Czech Duck Racing Teamu jej na Barum Czech Rally Zlín doplní Lumír Firla, který absolvuje svou premiéru za volantem hatchbacku Subaru Impreza WRX STI.

Sezóna 2012? Ze samého dna do první desítky…

Jak shrnout letošní, trochu divokou, sezónu v rally? Začalo to velkými plány, tedy účastí jak ve velkém tak i v malém českém šampionátu, s novým Subaru N14 a s novým spolujezdcem Michalem Ernstem. Jenže rally je sport, ve kterém je tolik proměnných, že si může tým a jezdec naplánovat maximálně jen to, že vyrazí na první závod.

Závěr rallyové sezóny s Vojtou Štajfem

Závěr rallyové sezóny se v našem týmu stal vlastně přípravou a testováním pro sezónu příští. Po vyhrané sázce na místo spolujezdce sedl sám Vojta Štajf.

Nejbližší program

V září budeme bohužel opravovat auto po Barumce, takže vynecháme Horáckou rally a vydáme se až začátkem října do Jeseníku na tamní rallysprint.

Poslední závody

V srpnu jsme museli vynechat rallysprint v Pačejově (Kačírkovi nic neuteklo ale Firla dlouho váhal…), protože se termínově překrýval s okruhovým závodem v Mostě kde bojujeme o titul.