/ Reportáže

Konec dobrý, všechno dobré

Tak by se stručně dala charakterizovat letošní okruhová sezona pražského týmu Duck Racing Petra Kačírka. Při úvodním podniku středoevropského Eset Cupu a domácího šampionátu v

Po jedenatřicáté začínáme opět na Hungaroringu

Kromě rallyové sezony začala i ta okruhová a na startu prvního závodu nemohl chybět s týmovou Audi R8 GT3 ani náš Duck Racing. Mezinárodní mistrovství ČR a Mistrovství střední Evropy otevíral stejně jako v posledních letech závod na Hungaroringu.

Podzimní cena Brna 2021

Letošní okruhová sezóna skončila jako každý rok o předešlém víkendu Podzimní cenou Brna a pro Petra Kačírka a jeho Duck Racing team přinesla nejlepší výsledek sezóny.

Na okruzích se nestárne

Na zimní měsíce zpestřené šotolinou rychlostních zkoušek na půdě Spojených arabských emirátů si Petr Kačírek už zvykl.

Sprint GT3: Zsigo porazil Skalického o jediný bod

V letošní sezoně ESET Cupu si dojel pro titul sprintového šampiona třídy GT3 Gregor Zsigo. Na druhé pozici se umístil Daniel Skalický, který za Zsigem zaostal o jediný bod. Bronz bral Petr Kačírek.

Nedělní ESET GT sprint pro Kačírka

Nedělní sprintový závod ESET GT patřil v Brně Petru Kačírkovi, který zároveň ovládl třídu GT3. V GT4 zvítězil Sergej Pavlovec, v GTC Boleslav Waszek a v D5 Miro Konopka.

Vytrvalost GT patřila Skalickému

V brněnském vytrvalostním závodě ESET Cupu se v rámci hodnocení GT radoval z vítězství Daniel Skalický, který zároveň ovládl třídu GT3.

Sprint ESET GT slibuje další vzrušující podívanou

Sprintové závody ESET GT čekají příští víkend na Slovakia Ringu další boje o mistrovské body. A znovu se bude na co koukat. O víkendu 22.-23. srpna pokračuje na Slovakia Ringu druhým dějstvím letošní ročník ESET Cupu.

Dan Skalický třetí v GT3 Trophy

Předposlední podnik mistrovství republiky v závodech automobilů na okruzích hostil koncem srpna Slovakia Ring. Jubilejní 10. Velká cena Slovenska nabídla atraktivní bitvu s kvalitním jezdeckým obsazením.

V Poznani to Petrovi Kačírkovi opět vyšlo

V polské Poznani, kde se jela Středoevropská zóna FIA na okruzích, měl Petr Kačírek konečně důvod k radosti. Letos v tomto šampionátu stál poprvé na stupních vítězů a připsal si body za třetí místo ve sprintu.

Stříbro pro K&K Duck Racing v Dubaji

Autodrom Dubaj hostil další závod národního okruhového šampionátu NGK series a na startovním roštu nechybělo ani bílé Audi R8 LMS ultra českého týmu K&K Duck Racing, které Petr Kačírek dovedl ke druhému místu v cíli.

K&K Duck Racing se připravuje na vytrvalost v Dubaji

Petr Kačírek se chystá s Danem Skalickým na vytrvalostní tříhodinovku v Dubaji, která je součástí zimního seriálu NGK Racing Series ve Spojených arabských emirátech. Cílem české dvojice z týmu K&K Duck Racing bude dovézt bílou Audi R8 LMS ultra GT3 na co nejvyšší příčce, nejlépe vyhrát. Proti vozům Ferrari 458, Porsche a Lamborghini Hurracane to ale zase tak jednoduché nebude.

Finále okruhové sezóny a pozvánka na Rally

Okruhová sezona pomalu končí a ta rallyová se dostává do svého finále. Náš tým Duck racing se stejně jako každý rok na zimu částečně přesouvá do UAE, kde se zúčastní místního okruhového i rallyového šampionátu. Než však naplno vypuknou závody v Arábii, Duck Racing se v listopadu zúčastní se svými rallyovými vozy dvou významných, populárních úspěšných závodů, na které přijměte naše pozvání.

Úspěšný okruhový víkend pro Duck Racing

Autodrom Most se ve dnech 16.–18. června stal dějištěm čtvrtého podniku Středoevropské zóny FIA CEZ ve Sprintu a Endurance, kde nechyběl ani tým Duck Racing s Audi R8 LMS ultra a purpurově modrým BMW M3 GTR. Jezdci Petr Kačírek a Daniel Skalický si z úspěšného víkendového klání odvážejí několik pohárů.

Duck Racing vyrukoval na Hungaroring s náhradním plánem

Komplikace při dopravě nového Audi R8 LMS ultra ze závodů ve Spojených arabských emirátech donutily tým Duck Racing před úvodním podnikem středoevropského mistrovství FIA CEZ na okruzích nezvykle improvizovat. Šéf týmu Duck Racing, Petr Kačírek bude na Hungaroringu startovat s BMW Z4 GT3 a zároveň na dálku držet palce svým kolegům, jenž budou startovat „na Šumavě“.

Duck Racing bude o víkendu bojovat o poháry v Hustopečích

Pražský tým Duck Racing má před sebou další dvojitou šichtu. Rallyová část týmu bude bojovat o další důležité body do MČR v rally v okolí jihomoravských Hustopečí zatímco okruhovou část týmu čeká po závodech v Maďarsku a Rakousku první představení v České republice.

Duck Racing si připisuje velké vítězství ve dvanáctihodinovém Epilogu!

Brněnský Epilog je tradiční tečkou české okruhové sezony. Dlouhá léta se tak jeho výsledky započítávaly do hodnocení MMČR. Letos tomu tak sice nebylo, nicméně pražský tým Duck Racing si nemohl nechat ujít premiérový dvanáctihodinový Epilog, jenž byl v letošním roce součástí čím dál populárnějšího šampionátu 24H Series.

Jezdci týmu Duck Racing vezou z mosteckého víkendu pětici pohárů

Autodrom Most, tradiční letní zastávka v českém i středoevropském šampionátu okruhových vozů. A jak velí tradice, buď je vedro nebo prší – letos platila ta první varianta. I v tropických vedrech se však Petru Kačírkovi s Danielem Skalickým dařilo a oba si na svá konta připsali cenné mistrovské body.

Duck Racing se připravuje na Most

V Rally teamu budou nyní probíhat přípravy na legendární Barum Czech Rally Zlín, která je na programu poslední srpnový víkend, nicméně Duck Racing bude závodit zase již za dva týdny.

Aktuální dění u týmu Duck Racing: odjezd do Brna

Pražský tým Duck Racing zažívá nejen velice rušný podzim, ale celá sezona je podle šéfa týmu Petra Kačírka nejnáročnější, jakou kdy zažil. Jak v rally, tak i na okruzích však jezdci týmu Duck Racing bojují o tituly a k tomu všemu se šéf týmu Petr Kačírek připravuje na říjnovou mexickou soutěž La Carrera Panamericana.

Záplava pohárů ze slovenských horizontů pro tým Duck Racing

Petr Kačírek a Daniel Skalický se vrátili z úspěšné mise na slovenském Slovakia Ringu. Tam se mimo závodů FIA mistrovství zóny Střední Evropy konal taktéž šestý podnik ESET V4 Cupu a jezdci týmu Duck Racing vystoupali během víkendu hned čtyřikrát na stupně vítězů.

Mostecká houpačka týmu Duck Racing

Pražská stáj Duck Racing má za sebou čtvrtý závodní víkend letošní sezony. Tentokrát se modré vozy BMW vydaly do Mostu, kde si jejich piloti Petr Kačírek a Daniel Skalický mohli připadat jako na houpačce.

Tři starty, tři vítězství

Pražský tým Duck Racing o uplynulém víkendu bojoval na rakouském Red Bull Ringu, kam se příští měsíc po 11 letech vrací Formule 1, v závodech FIA mistrovství zóny Střední Evropy. Pilotům modrých vozů se mimořádně dařilo-kam přišli, tam zvítězili.

Jezdci týmu Duck Racing jedou bojovat o další mistrovské body na Red Bull Ring

Do druhého závodního víkendu letošního ročníku šampionátu FIA mistrovství zóny Střední Evropy zůstává již jen pár desítek hodin a tak se mysl všech účastníků upírá směrem ke štýrskému městečku Spilberg. V jeho bezprostřední blízkosti se nachází závodní okruh Red Bull Ring, jenž byl dříve znám jako A1-Ring a nebo také Zeltweg.

Skvělý začátek sezony pro jezdce týmu Duck Racing

Lepší start do letošní sezony si snad jezdci týmu Duck Racing ani nemohli představit. Z úvodního závodního víkendu FIA mistrovství zóny střední Evropy, jenž se uskutečnil o posledním dubnovém víkendu na Hungaroringu, si česká stáj odváží hned 4 poháry.

Jezdci týmu Duck Racing vybojovali v Epilogu zlato a bronz

Jezdci týmu Duck racing zakončili letošní okruhovou sezonu ziskem třetího místa v závěrečném
Epilogu. Tento skvělý výsledek ještě více umocňuje pořadí po prvních dvou hodinách, kdy dvojici
Petru Kačírkovi a Danielu Suchému patřilo první místo, za které se udělovaly poslední body do
hodnocení Mezinárodního mistrovství České Republiky DIVIZE 4 -3.500.

I přes nepovedenou neděli vybojoval Skalický celkový bronz!

Právě skončená Podzimní cena udělala tečku za letošní sezónou Mezinárodního mistrovství
České republiky ve sprintech. V průběhu dvou víkendových závodů se divákům na
brněnském Masarykově autodromu představili také jezdci týmu Duck Racing Daniel Skalický
a Michal Petrů.

O jedno auto méně a přesto v plné síle

Po ne zcela vydařeném závodním víkendu na Slovakia Ringu čeká na jezdce týmu Duck
Racing další závodní víkend Mezinárodního mistrovství České Republiky okruhové DIVIZE
4, jehož dějištěm bude již tento víkend brněnský Masarykův okruh.

Slast a hořkost slovenských závodů

Jezdci týmu Duck Racing odjížděli ze Slovakia Ringu se smíšenými pocity. K sobotnímu zlatu ve vytrvalosti přidal v neděli Daniel Skalický také bronz ze druhého závodu Mezinárodního mistrovství České republiky DIVIZE 4 ve sprintu. Do týmového stanu však přinesla chmury rána, která se ve druhém závodě stala Petru Kačírkovi.

Neděle přinesla týmu Duck Racing další bronz

Po úspěšném sobotním dni, kdy se týmu Duck Racing podařilo zvítězit ve vytrvalostním závodě a modré vozy BMW získali pódiová umístění i ve sprintu, chtěli Kačírek se Skalickým zabodovat i v nedělním krátkém závodě.

Zlato, stříbro i bronz pro jezdce týmu Duck Racing

K pátému a šestému závodu Mezinárodního mistrovství České republiky DIVIZE 4 ve sprintu vyrazil
z tria jezdců týmu Duck Racing ve středu večer pouze Petr Kačírek. Zatímco Lumír Firla se chystal na
své víkendové povinnosti v domácím rally šampionátu, tak Dan Skalický zůstal doma v očekávání
radostné události.

Red Bull Ring – druhá zastávka na cestě za obhajobou titulu

Ještě ani neodezněly dojmy z prvního závodního víkendu MMČR na Hungaroringu a již zde máme druhý závodní víkend letošní sezóny. Jeho hostitelem bude rakouský Red Bull Ring, na který tým Duck Racing vyrazí v poněkud omezené jezdecké sestavě.

Obhájili jsme titul Mistra republiky i pro rok 2012

Po napínavém závěru letošní okruhové sezony se nám v posledním závodě v Brně při zdejší šestihodinovce podařilo obhájit loňský mistrovský titul Petra Kačírka ve vytrvalostních závodech ve třídě do 3500cm3.

Titul Mistra ČR pro rok 2011!

Poslední závod Mezinárodního mistrovství ČR v závodech na okruzích v rámci Epilogu v Brně rozhodl o letošním titulu ve vytrvalostních závodech ve třídě do 3500cm3, který po velké bitvě s vozy týmu Roberta Šenkýře získal ve dvacáté jubilejní náš tým a Petr Kačírek.

Titul vicemistra a vítězství v Epilogu 2010

Sezóna 2010 byla pro Duck racing team nejaktivnější a nejnáročnější za 19 let jeho existence. Přispěl k tomu samozřejmě vstup do rally, což bylo přání některých našich partnerů, nutno přiznat, že jsme toto přání rádi splnili.

V roce 2010 na dvou frontách

Rok 2010 je pro Duck Racing team vskutku historický. Ve své 19. závodní sezóně se kromě okruhového šampionátu a evropských závodů cestovních vozů pustil také do rally.

Dva mistráky v Mostě, jednou velký Krumlov

Květnový Most, jinak druhý závod Mezinárodního Mistrovství ČR v závodech na okruzích, nám přinesl spoustu bodů, několik podiových umístění, ale také rozbité auto.

Úspěšný Epilog na závěr sezóny 2009, jak jinak?

Nadpis nemá znít nafoukaně, naopak pokorně a s úctou k Epilogu. Již po třetí v řadě byla šestihodinovka Epilog, poslední okruhový závod v roce, nejúspěšnějším závodem roku pro tým Petra Kačírka.

Mostecké vítězství pro Duck Racing Team

V civilu nenápadný a usměvavý, za volantem okruhového speciálu BMW M3 GTR velmi bojovný a stejně tak úspěšný. I tak by mohla znít stručná charakteristika brněnského jezdce Dana Suchého, který soutěží v barvách Duck Racign Teamu.