I přes nepovedenou neděli vybojoval Skalický celkový bronz!

Právě skončená Podzimní cena udělala tečku za letošní sezónou Mezinárodního mistrovství
České republiky ve sprintech. V průběhu dvou víkendových závodů se divákům na
brněnském Masarykově autodromu představili také jezdci týmu Duck Racing Daniel Skalický
a Michal Petrů.

Program Sprintů zahájily v pátek dvě kvalifikační jízdy, ve kterých vládly naprosto odlišné
klimatické podmínky. V té první mokré, zajel Dan Skalický nejrychlejší kolo za 2:12.308 a v
té druhé, pak na osychající trati zajel čas 2:10.764. Pro Michala Petrů to byly vůbec první
kvalifikace v rámci MMČR a do historických tabulek se zapsal časy 2:13.900 a 2:10.816.

Samotné závody jezdcům bavoráků vyšly jen z poloviny. Zatímco v tom prvním sobotním
dosáhli na zisk bodů za čtvrté a šesté místo, tak v tom nedělním oba odstoupili po prvních
dvou kolech.

„Sobota se celkem povedla. Michal Petrů si ve svém prvním závodě dojel po velkém boji
s mnohem zkušenějším Robertem Šenkýřem pro body za vynikající čtvrté místo. Na první
start v MMČR a k tomu na vodě, to byl perfektní výkon, za který si Michal zaslouží uznání.
Stejně tak i jízda Dana Skalického, jehož šesté místo znamenalo zároveň třetí místo v ESET
V4 Cupu. V neděli to byla neuvěřitelná smůla, když oba jezdci museli odstavit své vozy v
samotném úvodu závodu. Dana zastavila porucha motoru hned ve druhém kole a Michala
zradil diferák jen o jedno kolo později,“
shrnuje průběh brněnských sprintů šéf týmu Petr
Kačírek.

„Radost nám však udělala vytrvalost, kde se nám podařilo obhájit titul Mistra republiky a
splnit tak cíl stanovený na počátku sezóny. Musím pochválit a zároveň poděkovat všem
členům našeho týmu za jejich práci a nasazení. Stejně tak bych chtěl poděkovat i všem našim
partnerům a sponzorům za jejich důvěru a podporu,“ dodává Petr Kačírek.

V závěrečném, zatím neoficiálním, součtu tabulky průběžného hodnocení MMČR DIVIZE 4 –
3.500 ccm obsadil Daniel Skalický třetí místo za Robertem Šenkýřem a Andrzejem
Lewandowskim. Petru Kačírkovi, který startoval pouze ve čtyřech z šesti podniků, patří v
konečném součtu místo páté.

Program Mezinárodního mistrovství České republiky má před sebou již jen jediný závod a tím
bude tradiční vytrvalostní Epilog. Ten se uskuteční v sobotu 5. listopadu jako součást