Mostecká houpačka týmu Duck Racing

Pražská stáj Duck Racing má za sebou čtvrtý závodní víkend letošní sezony. Tentokrát se modré vozy BMW vydaly do Mostu, kde si jejich piloti Petr Kačírek a Daniel Skalický mohli připadat jako na houpačce.

Závodní víkend začal již tradičně v pátek, kdy se jezdci neutkali proti sobě, ale proti chronometru v důležitých kvalifikacích. Tým Duck Racing začal velice dobře, když si Petr Kačírek připsal druhý nejrychlejší čas ve třídě do 3500 ccm a jeho týmový kolega vybojoval v téže třídě čtvrtou příčku. Úspěšný páteční den korunovala kvalifikace na dvouhodinový vytrvalostní závod, do něhož dvojice Skalický-Kačírek odstartovala z pole position ve třídě do 3500 ccm.

Samotný vytrvalostní závod byl v téměř třicetistupňovém horku opravdu tvrdou zkouškou jak pro závodní techniku, tak především pro jezdce. Po dvou hodinách protnulo modré BMW M3 GTR cílovou fotobuňku na skvělém prvním místě v rámci FIA mistrovství zóny střední Evropy ve třídě do 3500 ccm, v absolutním hodnocení z toho bylo třetí místo a v ESET V4 Cupu vybojovali Petr Kačírek a Daniel Skalický zlatý věnec ve třídě do 3500 ccm. Díky tomu se oba borci vyšvihli na druhé místo v průběžném hodnocení ESET V4 Cupu.

V průběhu soboty a neděle byly na programu také dva sprintové závody. Petr Kačírek si po povedené páteční kvalifikaci brousil zuby v prvním sprintu na pódiové umístění, avšak štěstí při něm nestálo. V závěru desátého kola přišla od jednoho ze soupeřů rána na pravé zadní kolo a slibně rozjetý závod tak pro Kačírka předčasně skončil. Týmového kolegu však bravurně zastoupil Daniel Skalický, jenž si dojel v sobotním sprintu pro druhé místo.

V neděli ráno pak byla na programu kvalifikační jízda pro druhý víkendový závod, ve které si Daniel Skalický vybojoval právo startu z druhého místa a Petr Kačírek startoval z páté pozice. Skalický se po napínavých soubojích se Samuelem Sládečkou dočkal dalšího druhého místa, zatímco jeho týmový kolega Petr Kačírek si po sobotní smůle alespoň trochu spravil chuť ziskem bodů za čtvrté místo.

„Ve sprintech se mi tentokrát příliš nedařilo. Naděje jsem vkládal hlavně do prvního závodu, kdy jsem si na pódium opravdu věřil, jenže to dopadlo tak trochu jinak. To je ale motorsport, kdykoliv se může stát cokoliv. Naopak jsem velmi rád za Danovi výsledky ve sprintech a stejně tak i za vytrvalostní závod. Věřte mi, že v tom vedru to bylo opravdu velmi náročné, řekl bych, že i nejnáročnější vytrvalostní závod v letošní sezoně,“ okomentoval závodní víkend v Mostě Petr Kačírek.

Své k tomu řekl i Daniel Skalický: „Tento víkend byl opravdu dost náročný, ale našimi výsledky jsme potvrdili, že jsme velmi silní. Stále zbývá odjet dost závodů a tak je pořád vše otevřené.“

Tým Duck Racing nyní nemá příliš času na odpočinek, jelikož další závodní víkend se uskuteční již za dva týdny. Tentokrát se pojede na oblíbeném Slovakia Ringu, nedaleko Bratislavy.