Další poháry, ale také první odstoupení z vytrvalostního závodu pro tým Duck Racing

Pražský tým Duck Racing má za sebou své poslední zahraniční okruhové představení v letošní sezoně. Na oblíbeném a dobře známém Slovakia Ringu si Petr Kačírek s Danielem Skalickým dojeli pro další cenné poháry a body.

Velká cena Slovenské republiky, to je nejtradičnější okruhový podnik na slovenské půdě a tento velký závod nemohl chybět ani v letošní sezoně. Modré vozy BMW M3 GTR se dle zaběhnutých kolejí opět představily ve dvou sprintových závodech a mimo to Daniel Skalický opět nastoupil ve vytrvalostním závodě. Skalický si sice zajistil do vytrvalostního závodu pole position ve třídě do 3500ccm, nicméně v samotném závodě byl nucen odstoupit již po čtyřech odjetých kolech kvůli poruše diferenciálu. Jezdci týmu Duck Racing si ale vytrvalostní neúspěch vynahradili v krátkých závodech.

V sobotu i v neděli se nad Slovakia Ringem honily zlověstné mraky plné vody, avšak na závodní trať nespadla ani kapka a početné davy diváků viděly v obou případech velmi zajímavé závody. V prvním sprintu si dojel Daniel Skalický pro druhé místo ve třídě do 3500ccm a jeho parťák Petr Kačírek pro třetí místo. Ve druhé závodní jízdě se karta obrátila. Petr Kačírek dokázal zvítězit a Daniel Skalický si dojel pro pohár za druhé místo.

„Já jsem se soustředil především na nedělní závod, do kterého jsem nasadil úplně nové pneumatiky a jsem rád, že se to vyplatilo. Ke konci mě sice Dan dost dojížděl, ale to první místo jsem udržel a z toho mám velkou radost. Jsem rád, že dorazilo spoustu diváků. Atmosféra tady byla výrazně lepší než

v Mostě a já jsem zvědavý, jaká bude v Brně,“ řekl závodící šéf tým Petr Kačírek.

„Dal jsem do toho tento víkend všechno, ale nevyšlo to tak úplně, jak bych si představoval. Máme sice další body a poháry, ale Tomáš Erdélyi byl tentokrát o dost rychlejší. To ale nic neznamená a já věřím, že v Brně, které je o dost techničtější než Slovakia Ring se nám bude dařit ještě lépe,“ potvrdil Daniel Skalický.

Další okruhový víkend čeká Duck Racing až ve druhé polovině září na brněnském autodromu, ale již tento víkend je na programu vrchol soutěžácké sezony. Lumíra Firlu čeká třetí start na slavné Barum Czech Rally Zlín. Nejlépe z toho bylo 13. místo absolutně a čtvrtá příčka v rámci třídy 3 v roce 2013. Po hromadě smůly v letošní sezoně už se Firla nemůže dočkat na letošní Barumku a doufá ve vylepšení svého maxima.

„Tento týden čeká Lumíra Barumka a my jsme na ni stoprocentně připraveni. Lumír měl v letošní sezoně už tolik smůly, ale já pevně věřím, že se mu tentokrát velkým obloukem vyhne a Lumír ukáže, že umí být velmi rychlý,“ dodal Kačírek.