Rally Vsetín 2023

Posledním podnikem Rallysprint série a Poháru 2+ byla minulý víkend rally Vsetín. I do posledního klání o vítěze Poháru 2+ náš tým Duck Racing reprezentovala posádka Štajf Vojtěch – Rajnoha František startující se Škodou Fabií R5. Protože se jednalo o rozhodující závod v celkové klasifikaci, nemohl náš tým nic podcenit a podřídili jsme tomu vše. V týdnu před závodem proběhl rozsáhlý test, aby Vojta i naše Fabie byli dobře připraveni. Celý tým odjížděl do Vsetína plný optimismu, že se podaří jediného soupeře v boji o celkové vítězství Martina Vlčka s Jakubem Kunstem porazit přímo na trati a tím naše posádka potvrdí absolutní prvenství v rámci Poháru 2+.

Hned první sobotní rychlostní zkouška ukázala, že se určitě tmavý Hyundai nejnovější specifikace s Martinem a Jakubem nedají tak snadno a zajeli třetí nejrychlejší čas o 1,9 vteřiny před Vojtou s Františkem. Bylo jasné, že boje budou o desetinky vteřiny. Druhá rychlostní zkouška Semetín se řadila mezi nejtěžší při tomto závodě, však taky některé části RZ se jedou i při slavné Barum rally. Vojta s Františkem do toho dali vše a nadělili Martinovi přes 10 vteřin. Tento boj byl pro náš tým nejdůležitější, na prvním místě Gus Greensmith se Škodou Fabií RS, který zde testoval na Středoevropskou rally, a Adam Březík byli nedostižní. Do servisu přijížděl Vojta s Františkem a krásném třetím místě s náskokem 9,2 vteřiny na Martina Vlčka.

Jelikož se jedná o jednodenní rally, nesmí posádka polevit, stačí jedno špatné dobrzdění a vše je jinak. V druhé sekci byly boje ještě těsnější, v desetinách vteřiny. Ale Vojta s Františkem byli tou posádkou, která mohla v cíli slavit nejen třetí místo absolutně, druhé v Poháru 2+, ale hlavně vytoužené celkové prvenství v Poháru 2+ za rok 2023! Na rampě to řádně celý tým oslavil a už se těšíme na naši další týmovou výzvu, kterou je účast ve Středoevropské rally v rámci WRC šampionátu. Toho úkolu se zhostí Petr Kačírek navigovaný standardně Petrou Řihákovou. Děkujeme všem partnerům za podporu a těšíme na Hradčanském náměstí, kde tato rally startuje již ve čtvrtek 26. 10. 2023.