Rallye Šumava Klatovy 2023

Dalším podnikem Mistrovství České republiky v rally byla minulý víkend rally Šumava Klatovy, kde za Duck Racing startoval Zdeněk Pokorný navigovaný Richardem Lasevičem s naší Škodou Fabií R5. Předpověď počasí slibovala krásné slunečné počasí po celý závod. Při pátečním shakedownu se posádka rychle po zimní pauze s Fabií sžila a provedly se pouze drobné technické úpravy pro ideální nastavení vozu na tento závod. Odpoledne na posádky čekal start a pouze jedna rychlostní zkouška, a to divácky velmi oblíbený Klatovský okruh. Zdeněk s Richardem zajeli pěkný 19. čas absolutně a v těsné blízkosti svých soupeřů.

V sobotu se startovalo v pozdních dopoledních hodinách díky historickým automobilům, které při rally Šumava startují před soudobými auty. Po ranním 15minutovém servise na posádky čekaly 4 rychlostní zkoušky. Předpověď počasí vyšla skvěle a v našem týmu panovala dobrá nálada. Posádka bohužel nechytla od rána své tempo z Klatovského okruhu, do servisu přijel Zdeněk s Richardem na 27. místě absolutně. Po servise čekaly posádky ještě tři rychlostní zkoušky. Naše posádka pomalu zrychlovala, ale ztráta na největšího konkurenta v poháru 55+ byla po poslední sobotní RZ více než minuta a půl.

Bohužel na neděli již počasí nevydrželo a na posádky čekala loterie gum. Přeháňky nebyly velké, ale díky řezání začátek bylo na trati velké množství bahna po předchozích deštích. Bylo tedy obtížné zvolit tu nejlepší kombinaci. Týmové rozhodnutí padlo na bezpečnější variantu mokrých gum, obzvlášť kvůli šotolinovému úseku poslední rychlostní zkoušky v dané sekci. Pro naši posádku to byla dobrá volba, což bylo vidět i na časech. Poslední rychlostní zkoušku Zdeněk s Richardem v rámci poháru 55+ vyhráli a celkově skončili na druhém místě a odvážejí si cenné body. Absolutně skončili na 22. místě, dostáli tedy svému startovnímu číslu. Děkujeme všem partnerům za podporu. Tento víkend čeká Duck Racing další závod na okruzích, a to v Maďarsku na Hungaroringu.