Rally show

Jak je před zimní pauzou zvykem, konají se různé rally show. Duck Racing se s naší Škodou Fabií R5 s oblibou účastní všech. První týden v listopadu se konalo Setkání mistrů v Sosnové. Za náš tým zde startoval Petr Kačírek. Jelikož jde o okruhovou rychlostní zkoušku na autodromu, kde se Petrovi daří, měl celý tým pódiové ambice. V pátek na všechny čekal volný trénink a v sobotu dopoledne již rozjížďky. Na Petra v první rozjížďce čekal zkušený Martin Semerád a v druhé rozjížďce Jan Sýkora. V první rozjížďce bohužel Petr udělal drobnou chybu, což ale stálo cenné vteřiny a skončil ve třídě R5 na 7. místě. Druhá rozjížďka již byla vydařená a posunul se na 4. místo. Do semifinálové jízdy Petr nastoupil opět s Martinem Semerádem. Bohužel na nám tento víkend štěstí nepřálo a zbyla na nás neoblíbená bramborová medaile ve třídě R5.

O minulém víkendu se jela další rally show a to Pražský rallysprint. Tradičně se ho za náš tým účastnil Petr Kačírek s dcerou Petrou, čerstvě provdanou Procházkovou. V pátek posádky čekaly seznamovací jízdy, na programu byla jedna tradiční rychlostní zkouška v oblasti Mořiny kousek od hradu Karlštejn a klasický okruh přímo v Praze na Strahově. V sobotu ráno posádky vyrazily směr první rychlostní zkoušku, kterou po krátkém přeskupení absolvovali ještě jednou. Bohužel na přejezdu naši posádku zdržel na železničním přejezdu vlak a nestihli včas časovou kontrolu. Z toho pramenila 20vteřinová penalizace, což ještě před startem nevěstí úplně dobré celkové umístění. V rámci rychlostní zkoušky se naší posádce vedlo dobře a zajeli 11. čas absolutně, což v nabité konkurenci byl dobrý výsledek. Při druhém průjezdu Petr s Petrou měli drobný výlet mimo trať, naštěstí pouze na pole bez jakéhokoliv poškození Fabie, ale stálo to opět cenné vteřiny. Po dvou rychlostních zkouškách byla naše posádka i s časovou penalizací na 33. místě. Dále posádky čekaly průjezdy okruhovou rychlostní zkouškou na Strahově. Tam se Petrovi s Petrou opět dařilo a posunuli se na 19. místo absolutně. Poté posádky čekal první servis a následoval druhý průjezd na Strahově. Čistými průjezdy naše posádka stoupala absolutním pořadím výše a po poslední RZ obsadili 14. místo absolutně. V nabitém startovním poli a po drobných peripetiích to bylo dobré umístění.

Děkujeme do dílny Pavla Janouška za skvěle připravenou Fabii a hlavně všem partnerům za podporu, bez které by účast nebyla možná. Nadcházející víkend nás čeká letošní poslední show a to Mikulášská rally ve Slušovicích.