3-Städte rally 2022

Posledním závodem Mistrovství České republiky v rally byla poprvé německá 3-Städte rally, která je kandidátským podnikem Mistrovství světa v rally na příští rok. Jedná se o spojení tří zemí a to Německa, České republiky a Rakouska. Rychlostní zkoušky jsou proto na území všech těchto tří států, což jen dokazuje náročnost závodu kvůli různorodosti tratí. Při tomto závodě Duck Racing reprezentoval za volantem naší Škody Fabie R5 opět Zdeněk Pokorný navigovaný standardně Richardem Lasevičem.

Při seznamovacích jízdách od čtvrtečního rána čekalo na posádky mnoho přejezdových kilometrů, a proto i velká časová náročnost. Ve čtvrtek odpoledne náš tým absolvoval technickou přejímku v německé servisní části ve městě Waldkirchen a poté 50 km přejezd do Rakouska na večerní shakedown. Díky zpoždění technické přejímky ze strany pořadatelů a náročným seznamovacím jízdám pro posádku se celý tým nakonec rozhodl shakedown neabsolvovat a pošetřit síly na závod.

V pátek dopoledne na posádky ještě čekaly seznamovací jízdy a odpoledne už start závodu v českém Vimperku. Celá páteční etapa byla na českém území, v první sekci se jely tři rychlostní zkoušky, následoval vzdálený servis ve Vimperku a poté noční průjezdy stejnými rychlostními zkouškami. Do servisu přijel Zdeněk s Richardem v nabitém startovním poli, mimo českých konkurentů i těch německých a rakouských, na 52. místě absolutně, v rámci Českého mistrovství na pěkném 16. místě. Po servise následovaly průjezdy rychlostními zkouškami již za tmy. Večerní průjezdy nebyly pro naši posádku tím správným šálkem kávy, ale neudělali žádnou chybu a do večerního uzavřeného parkoviště přivezli Fabii na 16. místě v rámci MČR.

V sobotu si pořadatelé pro posádky nachystali tratě v Německu i Rakousku. Některé části rychlostních zkoušek byly šotolinového charakteru a díky nepříznivému počasí v podobě silných přeháněk byla tato etapa opravdu náročná. Naše posádka jela v klidu a čistými průjezdy se posouvali pořadím postupně vzhůru. Do druhého servisu přijeli Zdeněk s Richardem na 33. místě absolutně a na 8. místě v rámci MČR. Po odjetí již zhruba 130 km rychlostních zkoušek bylo záhodno přistupovat k poslední sekci dvou RZ s rozvahou a jasným cílem dokončit závod. To se posádce podařilo, a ještě se posunuli o jedno místo absolutně výše, tedy na 32. místo. Celý tým byl především s výsledkem v rámci MČR velmi spokojen, kde si posádka udržela 8. místo. Zdeněk také boduje do poháru 55+, souběžná soutěž s MČR, kde se umístil na prvním místě a díky tomu v rámci celého roku 2022 skončil na místě třetím. Děkujeme mechanikům za skvěle připravenou Fabii, která celý závod fungovala jako hodinky, a především partnerům, bez jejichž podpory by účast nebyla možná. Těšíme se příště na Setkání mistrů v Sosnové, za Duck Racing se tradičně představí Petr Kačírek.