Síť21 Mikuláš rally Slušovice 2022

Minulý víkend byl pro Duck Racing poslední závodní víkend v tomto roce. Ve Slušovicích se jela oblíbená Mikulášská rally. Po loňské premiéře chtěl Petr Kačírek zužitkovat nabité zkušenosti. V roli spolujezdce se opět objevila Petra Řiháková.

Tato rally show je specifická, že trénink i závod se odehrává v jednom dni. Na naši posádku čekalo tedy brzké sobotní vstávání, aby natrénovali Slušovický okruh na dostihové dráze a poté klasickou rychlostní zkoušku v okolí Podkopné Lhoty. V 10.30 již na posádky čekal start rally a první průjezdy rychlostními zkouškami. Petr se na Slušovickém okruhu cítil sebejistě, Fabie byla z dílny Pavla Janouška skvěle připravená, a to dohromady znamenalo krásný 4. čas absolutně. Bylo to dobré rozjetí se na Bernardýnskou rychlostní zkoušku, kde jela naše posádka čistě a rychle a bylo z toho opět 4. místo. Do přeskupení tedy přijížděl Petr s Petrou na 4. místě se ztrátou 8 vteřin na třetí místo. Po servise posádky čekal opět Slušovický okruh a Bernardýnská RZ. Na okruhu naše posádka zajela 5. čas se ztrátou 0,1 vteřiny na třetí místo, o které se dělili Miroslav Jakeš a zkušený Slovák Béreš. To jen dokazovalo, jak je startovní pole kvalitní a rozhodují sebemenší chybičky. Druhý průjezd Bernardýnskou rychlostní zkouškou chtěli Petr s Petrou projet v agresivnějším stylu oblíbený pro diváky, bohužel se ale opět ukázalo, že čisté průjezdy jsou na stopkách rychlejší. Na této RZ zajeli až 10. čas absolutně, ale naštěstí celková ztráta nebyla velká, aby to změnilo celkové pořadí po RZ. Naše posádka si udržela 4. místo, ale ztráta na třetího Martina Vlčka byla již okolo 20 vteřin. Po servise posádky čekala ještě zkrácená verze okruhu a poslední průjezd Bernardýnskou rychlostní zkouškou. Cíl byl jasný, jet čistě, byť ne tak atraktivně pro diváky, a udržet si 4. místo absolutně. To se podařilo a Petr s Petrou přivezli naši Fabii do cíle na 4. místě. Výsledek byl o pár příček výše než týmové očekávání před závodem, bylo to tedy krásné zakončení letošní úspěšné sezóny pro celý tým Duck Racing. Děkujeme partnerům za podporu a budeme se těšit na další případnou spolupráci v nadcházejícím roce 2023.

Krásné prožití Vánočních svátků a dobrý rok 2023 přeje Duck Racing.