/ Historie

Závodní tým Duck Racing vznikl v roce 1993. Jeho zakladatelem je Petr Kačírek, který už v roce 1992, tedy rok před založením vlastního týmu, závodil v pronajatém voze Ford Fiesta XR2i v 1. ročníku populárního Ford Fiesta Cupu. Nově tým působí i v oblasti motokárového mistrovství ČR.

Náš tým, bojuje o vítězství v kategorii Easykart 60, která je určena jezdcům od 7 do 13 let, kteří už mají základní zkušenost s ovládáním motokáry a vlastní závodní licenci. Možný je samozřejmě i nástup nově příchozích jezdců, kteří jsou na rozhraní věku obou kategorií. Vlastní závod je vyhodnocen oceněním s poháry pro první tři jezdce a připsáním bodů do celkové tabulky výsledků v sezoně. Samostatně je hodnocena třída Mladí do 9 let.

EASYKART International je projekt italské firmy Birel, která ve světě motokár znamená světovou špičku. Technické znalosti, vývoj a v neposlední řadě nespočet vítězství této firmy přivádí k vrcholu motoristického sportu nejednoho špičkového jezdce. Projekt EASYKART reprezentovali například Juan Pablo Montoya, Fernando Alonso a Johnny Cecotto. Jedná se o projekt, s nízkými provozními náklady, jednotnými technickými pravidly pro každou kategorii, jasné sportovní předpisy a v neposlední řadě celosvětovou působnost se zastoupením v mnoha zemích celého světa a Česká republika má již dnes několik úspěšných mezinárodních zástupců.

Máte zájem o účast Vašich dětí v seriálu EASYKART ? Napište na: EASYKART klub v AČR !

Aktuality

Mladé naděje nezahálí

Pražský Duck Racing Team si fanoušci zvykly spojovat s domácími šampionáty na okruzích a v automobilových soutěžích,

2021 – Titul na rozloučenou je blízko

V domácím šampionátu motokár třídy Easykart 100 míří Petr Kačírek jr. za svým prvním titulem. Patnáctiletý jezdec týmu Duck Racing při čtvrtém podniku sezony na trati v Třinci podal nejlepší výkon a upevnil si vedení v celkové klasifikaci.