Reportáže

Předehra na horké mexické půdě je za námi, Carrera dnes startuje naostro

16. 10. 2015

La Carrera Panamericana slavnostně odstartovala a s ní i celý český tým. Obě posádky prošly nejen technickými přejímkami, ale i startovní rampou. Ještě před ní však Vojtu Štajfa i Petra Kačírka čekal rozřazovací prolog, který určil startovní pořadí první etapy.

Carrera Panamericana: nejen závodění, ale i logistický oříšek

13. 10. 2015

Za každým úspěchem v automobilové soutěži stojí kromě výkonu soutěžní posádky i precizní práce realizačního týmu. Pokud se vydá do dalekého Mexika soukromý tým ze Střední Evropy, má na rozdíl od místních matadorů, plně se soustředících na vlastní závod, o pár starostí navíc. Lze bez uzardění říci, že účinkování na Carreře Panamerianě je logisticky a organizačně jedním z nejtěžších projektů v českém rallysportu. Každý člen týmu i týmové vozidlo mají v Mexiku své specifické úkoly - jejich činnost musí s ostatními do sebe zapadat, přesto si musejí žít vlastním životem.

Opona se zvedá, odjíždíme do Mexika!

8. 10. 2015

"Přátelé, vítejte po roce zpět u nás na mexickém velvyslanectví! Rádi podpoříme snahu českých sportovců v motoristické soutěži Carrera Panamericana. přejeme vám úspěch!" Slova hostitele tiskové konference La Carrera Panamericana Czech Republic Rally Teamu, velvyslance Spojených států mexických v Česku pana Pabla Maceda byla výmluvná. Loučení před soutěží, stejně jako vloni, proběhlo v milé atmosféře na půdě mexického velvyslanectví v Praze i za účasti zástupce ministerstva zahraničních věcí pana Ivana Jančárka.

Odpočítávání začalo, technika pro Carreru Panamericanu je na cestě do Mexika!

21. 9. 2015

Už jen méně než jeden měsíc zbývá do startu letošního ročníku soutěže La Carrera Panamericana. Po znamenitém debutu v loňském ročníku, při němž Vojtěch Štajf zvítězil ve třídě Historica A Plus a Petr Kačírek dojel čtvrtý v kategorii Historica B, se oba na Carreru vracejí s touhou po obhajobě nebo dokonce vylepšení loňského výsledku. Osvědčená, ale vylepšená technika už je na moři, pečlivě uložena do kontejneru, a cestuje do mexického přístavu Veracruz.


2011 © Duck Racing       web: DATOR3      design: BcA. Jana Rennerová