Reportáže

Slavnostní start na nábřeží ve Veracruz zahájil soutěžní část Carrery Panamericany 2014

16. 10. 2014

Večerní startovní ceremoniál proběhl ve velmi slavnostním duchu. Na pódium promotéra soutěže Eduarda Leóna doprovodil i guvernér státu Veracruz pan Javier Duarte de Ochoa. Startovní rampou projeli s patřičnou slávou tisícovek přihlížejících nejen favorizované americké studebakery, ale I všechny tři speciály La Carrera Panamericana Czech Republic Rally Teamu.

Čekání je u konce – Carrera startuje!

16. 10. 2014

Jihomexický Veracruz a jeho kongresové centrum hostí základnu 27. ročníku La Carrera Panamericana. Početná členská základna českého týmu se 15. října sešla v depu týmu, kde mechanici už týden připravují trojici závodních speciálů, jež absolvovaly před večerním slavnostním startem na rampě ještě pětikilometrový rozřazovací prolog.

Anna Polívková na Carreře – „Vzpomínky na Jardu“

16. 10. 2014

Jaroslav Juhan stanul jako první Čech na Carreře Panamericaně a Anna Polívková, jeho vnučka, se po šedesáti letech dostává tamtéž jako patronka prvního českého týmu. Symbolické spojení dědečka a vnučky nastává pomyslně v místech, kde Juhan aktivně závodil a zanechal nesmazatelnou stopu…

Poznejte tajemství designu helmy Vojty Štajfa pro Carreru Panamericanu!

13. 10. 2014

Pohledný světlý design všech tří speciálů pro Carreru Panamericanu už všichni znáte – je dílem Pavly Moravcové a týmu z kreativní agentury Jean La Taupe z Prahy včetně celého komplexního grafického servisu. Méně už je ovšem vidět to, že podobného ztvárnění doznaly i závodní kombinézy jezdců a také helmy. Přilba Vojty Štajfa je toho příkladem. Design je ruční prací designera Josefa Hegenbarta z Chodova v západních Čechách. S Vojtou je pojí i láska k vozům Subaru. My se však zaměříme na jeho airbrush a na to, jak vznikla Vojtova přilba.


2011 © Duck Racing       web: DATOR3      design: BcA. Jana Rennerová