Rally Bohemia 2022

15. 7. 2022


O minulém víkendu se jela v okolí Mladé Boleslavi slavná rally Bohemia. Tento závod se pochopitelně považuje za domácí podnik samotné Škody Motorsport a tak ani naše Škoda Fabia R5 nemohla na startu chybět. Tentokrát se Duck Racing rozrostl o novou posádku ve složení Ondřej Šimek a Vítězslav Baďura. Před závodem novou posádku čekal test, aby se především s naší Fabií, ale i týmem, dobře seznámili před náročnou soutěží. Test proběhl ke spokojenosti všech, Fabie se přesunula na nutnou přípravu na závod do dílny Pavla Janouška a posádka jela rovnou na seznamovací jízdy Bohemia rally.

V pátek dopoledne proběhly technické přejímky a následoval shakedown. Na shakedownu bylo zapotřebí nastavit Škodu Fabii na konkrétní tratě rally Bohemia. Posádce Šimek – Baďura přidělili pořadatelé startovní číslo 15. Hned na shakedownu zajela posádka desátý čas absolutně, tak celý tým pomýšlel na umístění okolo první 10, což by v nabitém startovním poli bylo skvělé umístění.

Odpoledne čekal posádky slavnostní start v České Lípě a následovala první rychlostní zkouška na automotodromu v Sosnové. Divácky oblíbená okruhová RZ Ondrovi a Víťovi sedla a obsadili 11. místo absolutně. Další rychlostní zkoušky čekaly posádky až v sobotu. Ráno se startovalo v 8 hodin a začínalo se okruhovou RZ přímo s centru Mladé Boleslavi. Pak už se po krátkém servisu posádky přesunuly na klasické RZ v okolí Turnova. Do druhého sobotního servisu přijel Ondra s Víťou po ne zcela povedené poslední rychlostní zkoušce v dané sekci na 17. místě absolutně. Do té doby se držela posádka na 12. místě, tak byl plán jasný – pomalu ztrátu dohnat. To se na dalších RZ dařilo, nicméně poslední rychlostní zkouška nebyla naší posádce přána, tak šel náš tým spát na 17. místě.

V neděli čekalo posádky ještě 6 rychlostních zkoušek o délce skoro 70 km. Ondra s Víťou se dobře vyspali a hned na první ranní RZ poskočili o jednu příčku výše. Do prvního nedělního servisu se podařilo posádce posunout na 15. místo absolutně, což v nabité konkurenci a na těžkých rychlostních zkouškách byl dobrý výsledek. Celý tým si přeci jen myslel na o kousek lepší umístění, proběhly ještě drobné úpravy v nastavení naší Fabie, které Ondra s Víťou využili a do cíle Bohemia rally přivezli Fabii na pěkném 13. místě absolutně. Celý tým byl s výsledkem i celkovou spoluprací s novou posádkou spokojen a těšíme na případné další společné závody. Děkujeme především partnerům, bez kterých by nebyla účast možná a také mechanikům do dílny Pavla Janouška, za opět skvěle připravenou Fabii.


2011 © Duck Racing       web: DATOR3      design: BcA. Jana Rennerová