Když jablko nespadne daleko od stromu

22. 8. 2018


Nejmladším pilotem týmu Duck Racingu je dvanáctiletý Petr Kačírek jr. Třetím rokem jezdí motokárový pohár EasyKart 60. Loni obsadil v této kategorii šesté místo a letos opět bojuje o první desítku.

„Byl jsem zvědavý, jak si letos Péťa povede. Přál jsem si, aby si už škrábl o stupně vítězů, ale ukázalo, že tentokrát startuje v nejpočetnějším domácím motokárovém poli. Už na prvním podniku v Třinci bylo na startu třicet jezdců,“ poznamenal Petr Kačírek otec, který sám úspěšně bojuje na okruzích i v rallye.

Tvrdá motokárová škola

Kategorie EasyKart 60 je určena dětem od 7 do 13 let, takže to je někdy na trati pořádná mela. Malí piloti ještě nemají ten správný odhad a také potřebné návyky, dochází ke kolizím, ale na druhou stranu jsou to cenné zkušenosti. „Líbí se mi, jak kluci v tom početném startovním poli bojují. Chvílemi je to pravdu „maso“, ale to je dobře. Musí se od začátku učit zvládat takové souboje. Stejně tak je dobře, že se Pohár AČR a mistrovství České republiky spojily a jedou se v jednom termínu. Na závodní trati se tak představí až na 180 jezdců a pro ty začínající je fajn, když vidí domácí motokárovou špičku v akci,“ doplňuje Petr Kačírek.

Šesté místo v chebském superfi nále

V kategorii EasyKart 60 je zatím Péťa po čtyřech podnicích na jedenáctém místě, ale s minimální ztrátou na první desítku. Závěr šampionátu tak bude ještě napínavý. „Slabší má zatím Péťa měřený trénink, kde se rozhoduje o postavení na startu prvního fi nále, ale v závodě už se dokáže prosadit a zabojovat. Naposledy to potvrdil v červnu v Chebu, kde v superfi nále dojel šestý. Špička v této kategorii je ale opravdu kvalitní.

Šanci má pouze jezdec, který pravidelně trénuje a každý víkend závodí. Tolik času ale nemáme. Na druhou stranu Péťa odvádí velice vyrovnané výkony. Nejméně bodů získal při prvním závodě v Třinci (17), nejvíce v posledním v Chebu (22). V superfi nále byl ale na každém podniku v první desítce. Je to i zásluha vana Čermáka, který má od loňska Péťu ve svém týmu a věnuje se mu. Jsem za to vděčný. Bohužel náš mechanik František Adámek, který se o Péťu staral dva roky, měl v Itálii vážný úraz a je stále v nemocnici. Tak alespoň touto cestou mu popřeji brzké uzdravení,“ řekl Petr Kačírek.

Sezona vyvrcholí ve Wackersdorfu

Motokárová bitva třídy EasyKart60 bude pokračovat koncem srpna ve Vysokém Mýtě a pak vyvrcholí v záři ve Wackersdorfu. „Po skončení seriálu se rozhodneme, jestli Péťa bude pokračovat v „šedesátkách“, protože ještě rok v nich může startovat, nebo postoupí do kategorie 100. Pokud ale zůstanou šedesátky tak početnou a kvalitní kategorií i v nové sezoně, chtěl bych, aby Péťa zůstal. Pro mladého, začínajícího pilota je to nejlepší závodnická škola,“ dodal Petr Kačírek.

Text: Karel Malina


2011 © Duck Racing       web: DATOR3      design: BcA. Jana Rennerová