Sezona nekončí, čeká Světové finále Easykart

23. 9. 2019


Domácí motokárová sezona vyvrcholila v září v moderním areálu Steel Ring v Třinci, který přivítal šestý podnik seriálu Czech Kart Open. První sezonu ve třídě Easykart 100 zde uzavřel i třináctiletý Petr Kačírek jr. Nejmladší jezdec pražského Duck Racing týmu v konečném pořadí skončil osmý.

V předešlých pěti závodních víkendech se Petrovi nejvíce dařilo v květnu ve Vysokém Mýtě. Ve dvou finálových jízdách a v superfinále zde nasbíral 39 b a poprvé ve třídě Easykart 100 stál na stupních vítězů.

„Slušně začal Péťa i v červnu v Písku, kde v prvním finále dojel šestý. Pak ale skončil dvanáctý a v superfinále obsadil devátou příčku. Podobně se mu vedlo i koncem června na trati v německém Wackersdorfu. V kvalifikaci to Petrovi nevyšlo a ve finálových jízdách zůstal na konci první desítky. Do celkového pořadí si připsal dvacet bodů. Na konci prázdnin byl na programu pátý letošní závod v chebské Kartareně. Ani tentokrát se Petrovi kvalifikace nevydařila, i když ve volném tréninku zajel třetí čas. Jenže do prvního finále se kvalifikoval až jako jedenáctý. Předvedl ale velice hezkou jízdu a po bojovném výkonu v pětičlenné skupině skončil šestý. Ve druhém finále zůstal bohužel dvanáctý. V superfinále si polepšil na osmou příčku,“ poznamenal otec Petr Kačírek.

Do Třince zamířil Petr junior jako sedmý jezdec celkového pořadí. Na trati odvedl dobrý výkon, ale na Richarda Horkého, který za ním ztrácel šest bodů, to nestačilo. V kvalifikační bitvě, kde už tradičně rozhodují desetinky sekundy o postavení na startu, obsadil Petr sedmé místo. Stejnou pozici si udržel i v první finálové jízdě. Ve druhé klesl na devátou příčku a v superfinále po pětisekundové penalizaci skončil až dvanáctý. Jeho největší soupeř dojel čtvrtý, a tak se posunul před Petra.

„V Třinci je velice těžká trať, která vyžaduje dobrou fyzičku. Péťa letos přestoupil do vyšší třídy Easykart 100 a se silnější károu zatím ještě bojuje. Přitom volné tréninky měl super, zajížděl časy v první pětce. Ani kvalifikace nebyla až na výjimky špatná, ale pak přišel závod, Péťa v potřebném tempu vydržel šest, sedm kol a začal „vadnout“. Navíc ve „stovkách“ startovalo pravidelně letos kolem patnácti závodníků, kteří už něco mají za sebou. Na trati je to pak znát. V Třinci zůstal Péťa v kvalifikaci jen desetinku od třetího místa, a byl až sedmý. Znovu se potvrdilo, jak je šampionát v této kategorii vyrovnaný. Ve finálových jízdách musel Péťa ve středu pole hodně bojovat a na přední místa to nedotáhl. V konečném hodnocení seriálu skončil uprostřed jezdeckého pole osmý, a to na první sezonu ve „stovkách“ není špatné. Teď se těšíme na světové finále Easykart, které hostí začátkem října italský okruh Circuito di Siena u městečka Castelnuovo Berardenga. Mezi motokárovými nadějemi z celého světa to samozřejmě bude hodně náročné, ale jen na takových závodech se získávají potřebné zkušenosti, bez kterých se na medailové příčky dosáhnout nedá,“ dodal Petr Kačírek st.


Karel Malina


2011 © Duck Racing       web: DATOR3      design: BcA. Jana Rennerová